fbpx

Main img

 

029 instagram 036 facebook

Joogalaager Tõstamaa mõisas

 

 

Oled kutsutud osalema SUVISESSE JOOGALAAGRISSE Pärnumaal Tõstamaa mõisakoolis 23.-25. augustil. Laagris teeme mõistagi palju joogat - kokku on meil kavas 5 joogatundi (Šivananda-hatha jooga). Lisaks tutvume meditatsiooni- ja mantramaailmaga, jalutame, saunatame ja ujume. Laagri lõpus kogeme sügavalt lõdvestavat jooga nidra ehk joogaune seanssi.

Meil on kavas ka oma väike kultuuriprogramm - laupäeval tutvume Tõstamaa mõisa ja selle ajalooga, soovijad saavad läbida ka Tõstamaa matkaraja ning õhtuse päikeseloojangu veedame parvesõidul Ermistu järvel. Pühapäeval sõidame Kastna randa ja naudime merd, tuult ja päikest.

Loomulikult toitume tervislikult ja tunneme heameelt lahedast seltskonnast. Ilusa ilma korral toimuvad joogatunnid õues, vihmakorral kasutame kooli kaunist saali. Laagrit viib läbi joogaõpetaja, Tartu Joogakeskuse asutaja ja omanik Reelika Rohtmaa. Minu (Reelika) kohta saad rohkem teada SIIT

AJAKAVA:

Reede, 23. august
17.00 Saabumine
18.00 Joogatund
19.30 Õhtusöök + üksteisega tutvumine
20.15 Karma jooga köögis
21.00 Saunarõõmud
23.00 Öörahu

Laupäev, 24. august
07.30 Äratus
08.00 Joogatund
10.00 Hommiku- ja lõunasöök (brunch)
10.30 Karma jooga köögis
11.30 Tutvumine Tõstamaa mõisaga (giidiga)
12.15 Suupistelaud
13.00 Tõstamaa matkaraja läbimine (5,5 km)
16.00 Joogatund
18.00 Õhtusöök
18.30 Karma jooga köögis
20.00 Parvesõit Ermistu järvel - meditatsioon ja mantralaulmine
23.00 Öörahu

Pühapäev, 25. august
07.30 Äratus
08.00 Joogatund
10.00 Hommiku- ja lõunasöök (brunch)
10.30 Karma jooga köögis
12.00 Automatk Kastna randa - ujumine ja päevitamine
14.00 Jooga nidra ehk joogalik uni + tagasiside
16.00 Õhtusöök ja laagri lõpetamine

OSALEMISPANUS:
- kuni 31. juuli 175€
- alates 1. august 200€

Osalemispanus sisaldab kogu laagri kava, toitlustamist, kultuuriprogrammi ja majutust hosteli mugavustega õpilaskodu 4-kohalistes tubades (paaridel/elukaaslastel võimalus olla kahekesi toas). Tasumine toimub arve alusel. Võimalus tasuda ka läbi SportID platformi.

REGISTREERU LAAGRISSE SIIN: https://forms.gle/Q9g7jxqEE4ve6HXZ7

NB! Ürituse korraldaja ei ole kohustatud 7 päeva enne laagrit osalemisest loobumise korral osalemispanust tagastama.

PRAKTILIST:

• Võta kaasa joogamatt, meditatsioonipadi, kerge tekk või fliis, hügieenitarbed, joogariided, soe ja mugav riietus, sobivad jalanõud väljas jalutamiseks, ujumisriided, soovi korral paber ja kirjutusvahend märkmete jaoks.
• Ööbimiseks on kõik vajalik kohapeal olemas ehk siis nii käterätid kui voodipesu. Duširuumid ja WC asuvad tubadest eraldi koridori peal.
• Tõstamaa mõisakooli asukoht vaata järele SIIT: https://goo.gl/maps/VjwkCPz8UxNNnqBh9. Nädal aega enne laagri algust korraldame ka transpordi jagamist.
• Laager sobib nii algajale kui ka juba kogenud joogapraktikule.

TAGASISIDE eelmise aasta laagris osalenud Maritilt:

Eelmisel suvel osalesin Reelika korraldatud joogalaagris, mis toimus Lahmuse mõisakoolis. Suurepärane ja toetav kohavalik ja keskkond joogalaagriks nii mitmeski mõttes. Mõisakompleksi kõrval voolas võimas jõgi ja mõisapargi iidsete puude all varahommikuses kasteses rohus päikesetervitusega päeva alata oli kogemus omaette. Suure osa harjutusi ja treeninguid tegimegi õues, mis pakkus imelise võimaluse ennast ja loodust enda ümber tunnetada ning tajuda kõikide meeltega. Majutus oli korraldatud mugavas õpilaskodus ja mõisas oli võimalus ka vajadusel siseruumides harjutusi teha.

Laagrisse registreerides olin pisut mures päevakava ja treeningute intensiivsuse pärast - ärkamine oli vara ja viimane joogapraktika lõppes üsna hilja, aga mu muretsemine oli täiesti alusetu, sest selline varavalgest õhtuni joogarütmis kulgemine andis oma mõjuga jõudu ja energiat pikemaks, kui ainult laagris veedetud aeg ning sai ennast argipäevast täiesti välja lülitada.

Lisapunktid lähevad suurepäraselt ja huvitavalt koostatud menüüle ja kokale, kes valmistas kohapeal ülimaitsvaid ja keha toetavad toite. Parajalt kerged, vürtsikad, mitmekesised, toitvad ja tervislikud.

Minu jaoks oli väärtuslik osa laagrist ka see, et sain proovida ja katsetada toetatud keskkonnas ja kuhugile kiirustamata meditatsiooni, laulda mantraid ning pärast selle kõige mõju nautida ja endasse salvestada. Laagrilised said ka teada mis on karma jooga köögis. Huvitav kogemus oli jooga nidra seanss, mida kindlasti soovin veel läbi teha. Lisaväärtusena käisime tutvumas Olustvere mõisakompleksiga ja ravimtaimeretkel Energiatalus.

Kindlasti avardas laager minu arusaamist ja vaadet kogu joogapraktikale kui tervikule ja andis suurepärase võimaluse mõttekaaslastega koos aega veeta, samal ajal olla iseendaga ja enda sisse vaadata.

💙

Tule ja avasta ennast, Eestimaa võrratut loodust ja rikast kultuuripärandit! Laagris näeme!

LISAINFO:
556 77 613 (Reelika)
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.